Aktuality a program

"Meditační kurz"

Donal Creedon

Donal Creedon

Vážení přátelé!

Jsme rádi, že po roční odmlce vám můžeme oznámit, že se opět uskuteční meditační pobyt s Donalem Creedonem. Hlavní náplní programu, stejně jako v předchozích letech, zůstává meditace, tentokráte v prostředí šumavských hvozdů. Kurz je vhodný i pro začátečníky.

Těšíme se na naše společné setkání. Na shledanou v září.

Petr a Helena Gajdošovi

Donal Creedon, původem z Irska, studoval buddhismus nejprve u teravadových mistrů v Bharmě a Thajsku. Po návštěvě tibetského kláštera Samye Ling ve Skotsku v roce 1980 byl však inspirován natolik, že se rozhodl ve studiu pokračovat tam. V klášteře absolvoval pod vedením mnoha vysokých lamu Kagyu linie celkem třikrát tradiční uzavřený výcvik meditace v odloučení (retreat). Pří posledním odloučení byl jmenován poradcem pro ostatní účastníky. Po skončení tohoto dvanáctiletého období byl pověřen vedením centra Samye Dzong v Moskvě. V posledních letech pobýval se svou ženou v Indii, kde pracoval na srovnávací studii buddhistické filosofie a Krisnamurtiho tezí. Českou republiku navštěvuje od roku 2001. Díky netradičnímu způsobu výuky, založeném na letité meditační zkušenosti, je považován za předního západního učitele tibetského buddhismu.

Datum: od soboty 2. září do neděle 10. září 2006.

Ubytování: horská chata Javorná na Šumavě, 2-4 lůžkové pokoje

Strava: vegetariánská, plná penze

Jazyk: výuka probíhá v angličtině, tlumočení do češtiny zajištěno

Cena: cca. 5000 Kč, zahrnuje ubytování, stravu a kurzovné; částka bude upřesněna později (závisí na počtu přihlášených účastníků)

 Přihlášky: Prosím hlaste se již nyní. Přihlášky posílejte na email: samyedzong@email.cz, nebo telefonicky na tel.č. 603 475 528 a 603 543 471

Pozn.: Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Další informace budou průběžně aktualizovány na webu.

Bdělé vědomí

 

"V buddhismu je aktivní pozornost sama o sobě považována za cíl. Jak se naše bdělé vědomí rozšiřuje, začínají se rozvíjet jeho světelné kvality - přítomnost, láska, inteligence a citlivost."

Donal Creedon

 

 

 


nahoru

Kagyu Samye Dzong - naposledy upraveno 8. dubna 2006

Email: samyedzong@email.cz

Home